Vinařství Hlebec

1 položek celkem
revolution couvee
309 Kč

Suché šumivé víno vyrobené podle Charmatovy metody z odrůd Šipon-Furmint, Ryzling vlašský a Chardonnay. Živé, středně těžké víno s buketem ořechů, citrusů a žlutého ovoce,...

Kód: 178

Šlechetnost, tradice a úcta k vinné révě je rodinným dědictvím předávaným z jedné generace na druhou.

vinarstvi hlebec019-min

Nacházíme se v kopcích Ljutomer-Ormož, kde najdete i známou vinařskou vesnici Jerusalem-Ormož

zobrazit vina

Hlebec tatinek

Vinařství Hlebec se nachází v Podráví - Štajersku, v Kogu, na okraji krásných kopců Ljutomer-Ormož. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku, nebo potulování se po vinných stezkách a návštěvu okolních vinných sklepů. Nachází se zde i známá vinařská vesnice Jerusalem-Ormož.

Těžký jílovitý terroire rodí lahodné hrozny, vinice Hlebec pěstuje více než 40 000 ušlechtilých vín odrůd Chardonnay, Sauvignon, Rhein-Welschriesling, Muskat Otonel, Yellow Muscat, Zweigelt a tradiční Šipon (Furmint). Letos představili své první šumivé víno vyrobené z muškátu Otonel. Celkově ročně vyprodukují 40 až 50 000 litrů vína. Zdejší víno se vyrábí s pomocí moderních postupů a zraje v dubových nebo barikových sudech či v archivních lahvích.

sklep hlebec

Someliérské duo Milan Hlebec sr. a Milan Hlebec ml. vás zve i na osobní degustační cestu světem lahodných kvalitních vín i v jejich vinném sklípku. Plný název podniku zní Turistična Kmetija Hlebec, a nabízí plný servis i s ubytováním v luxusních apartmánech a organickou domácí kuchyní.

Turistična-kmetija-Hlebec

  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení