Vinařství Hlebec

Šlechetnost, tradice a úcta k vinné révě je rodinným dědictvím předávaným z jedné generace na druhou.

vinarstvi hlebec019-min

Nacházíme se v kopcích Ljutomer-Ormož, kde najdete i známou vinařskou vesnici Jerusalem-Ormož

zobrazit vina

Hlebec tatinek

Vinařství Hlebec se nachází v Podráví - Štajersku, v Kogu, na okraji krásných kopců Ljutomer-Ormož. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku, nebo potulování se po vinných stezkách a návštěvu okolních vinných sklepů. Nachází se zde i známá vinařská vesnice Jerusalem-Ormož.

Těžký jílovitý terroire rodí lahodné hrozny, vinice Hlebec pěstuje více než 40 000 ušlechtilých vín odrůd Chardonnay, Sauvignon, Rhein-Welschriesling, Muskat Otonel, Yellow Muscat, Zweigelt a tradiční Šipon (Furmint). Letos představili své první šumivé víno vyrobené z muškátu Otonel. Celkově ročně vyprodukují 40 až 50 000 litrů vína. Zdejší víno se vyrábí s pomocí moderních postupů a zraje v dubových nebo barikových sudech či v archivních lahvích.

sklep hlebec

Someliérské duo Milan Hlebec sr. a Milan Hlebec ml. vás zve i na osobní degustační cestu světem lahodných kvalitních vín i v jejich vinném sklípku. Plný název podniku zní Turistična Kmetija Hlebec, a nabízí plný servis i s ubytováním v luxusních apartmánech a organickou domácí kuchyní.

Turistična-kmetija-Hlebec

1 položek celkem
revolution couvee
309 Kč

Suché šumivé víno vyrobené podle Charmatovy metody z odrůd Šipon-Furmint, Ryzling vlašský a Chardonnay. Živé, středně těžké víno s buketem ořechů, citrusů a žlutého ovoce,...

Kód: 178