Olivový olej VINAKOPER 0,5l

 
Tip Efekt lupa
 

Vinakoper extra virgin olivový olej se skládá z různých odrůd oliv, mezi kterými převažují Istrska belica, Leccino, Pendolino, Črnica a další odrůdy, které se daří ve slovinské Istrii.
Tato směs odrůd, s Istrska belica v popředí, dává oleji typickou, dokonale vyváženou hořkou a kořeněnou chuť, harmonickou kombinaci chuti a vůně. Charakteristické znaky odrůdy Istrska belica doplňují jemnou, sladkou a ovocnou chuť připomínající zelené jablko, čerstvě kosenou trávu, artyčok a mandle. Olej má zelenou barvu s odstíny zlaté a žluté.

Dostupnost Vyprodáno
Cena 289,26 Kč bez DPH
350 Kč    
Kód produktu 109
Značka Vinakoper
Kategorie Oleje
Záruka 1 rok
 

Vedle vinic má vinařství Vinakoper také 2,5 hektarů olivových hájů. Háje se nacházejí v pěti různých slunečních oblastech a skládají se z asi 900 olivovníků různých odrůd. Převažujícími odrůdami jsou Istrska belica nebo Bianchera, Leccino, Pendolino, Črnica a další staré odrůdy.
Po podzimní sklizni se ujistí, že olivy se dostanou do olejového mlýna co nejrychleji. Vybíráme mlýny, které používají vhodné metody a technologie extrakce a zaručují nejvyšší kvalitu olivového oleje. Olej se získává bez přísad, a to výhradně mechanickým odsáváním při teplotách nepřesahujících 27 ° C. Tento druh extrakce zachovává pozitivní přírodní vlastnosti olivového oleje. Olej je testován akreditovanou laboratoří a splňuje chemické a smyslové požadavky stanovené slovinskými národními předpisy o olivovém oleji.

Olivový olej je základní složkou středomořské kuchyně a zdravé výživy. Několik studií naznačuje, že pozitivní účinky olivového oleje inhibují oxidaci a chrání náš organismus proti artritidě, koronárním onemocněním a rakovině prsu. Příznivé účinky vyplývají z vysokého obsahu biophenolů a vyváženého množství mastných kyselin.
Olivový olej jde dobře s rybami, zeleninou, saláty, rizotem, těstovinami, masem...
Uchovávejte na tmavém místě při teplotě mezi 12 a 15 ° C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: